Şirket hakkında

Ciner Denizcilik, sahip olduğu farklı tipte 24 gemiden oluşan ve yaklaşık 2 milyon tonluk toplam DWT taşıma kapasitesine sahip modern, çok çeşitli bir filoyu işletmektedir. Ciner Denizcilik, taşıma kapasitesi, gross ve net tonaj bazında Türkiye’nin en büyük Denizcilik şirketidir.

Filo, yaklaşık 1.4 milyon ton yük taşıma kapasiteli 20 dökme yük gemisi, toplam 635.000 ton taşıma kapasitesine sahip 4 Suezmax Ham Petrol Tankerinden oluşmaktadır.

Ciner Denizcilik, İstanbul’daki genel merkezinden işlettiği bünyesindeki gemileri ile, dünyanın önde gelen saygın kiracılarına voyage ve time charter bazında kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Dökmeci gemilerimizin Kiracıları arasında Cargill, RWE, Pacific Basin, SwissMarine, Western Bulk yer alırken, gemilerimiz Rio Tinto, Vale, BHP Billiton, Bunge, Arcelor Mittal, Oldendorff, Vitol, KOCH Industries, Louis Dreyfus gibi alt kiracılarla da çalışmaktadır.

Tüm tanker gemilerimizin Kiracısı KOCH Shipping olup, alt kiracı olarak da BP, CHEVRON, SHELL, EXXON-Mobil, REPSOL, TOTAL ve Vitol, Trafigura, Stena gibi dünyanın en büyük petrol şirketleri ile çalışılmaktadır.

Ciner Denizcilik’in uzun vadeli stratejisi, Denizcilik Sektöründe köklü ve saygın büyük ölçekli uluslararası bir oyuncu olmaktır. Halihazırda böyle değerlendirilmeyi başardık, buna ilave olarak, mevcut müşterilerimize bu algıyı geliştirmek ve yeni müşterilerimize aynı performans standartlarını getirmek için tüm çabalarımızı sürdürmekteyiz.

Ciner Denizcilik’in gemilerimize sunduğu tam kurum içi gemi yönetimi hizmetleri şunları içerir:
Teknik İşletme, Personel Yönetimi, Ticari İşletme, Finans Düzenlemeleri, Sigorta Düzenlemeleri, İkmal Hizmetleri, Muhasebe ve İdare Hizmetleri. Ayrıca yeni inşa edilen gemilerimiz için Yeni İnşa Gözetim ve Çizim onay hizmetleri verdik. Yeni inşa edilen tüm gemilerimizin inşaası sırasında kendi çalışanımız olan sayısız ve farklı uluslardan deneyimli enspektörlerimiz tarafından denetlenmiştir.

Ciner Denizcilik, sunulan tüm hizmetlerin sektörün en yüksek standart gereksinimlerini karşılamasını sağlar.

Şirket Yönetimi, Şirketin Yönetim Sisteminin uygulanmasına aktif olarak katılmayı ve Şirket genelinde her seviyede Güvenlik ve Çevre koruma alanlarında performansı iyileştirmek için gerekli koşulları sağlamayı taahhüt eder.

Şirket, Güvenlik ve Çevre mükemmelliği kavramlarını teşvik etmekte ve üst yönetimden gemide hizmet veren her denizciye kadar tüm çalışanların, mükemmellik durumuna yönelik uzun vadeli iyileştirmeler elde etme ve sürdürme çabalarına katılmalarını beklemektedir. Şirket Yönetim Sistemi (CMS), ISO 9001: 2000, ISO 14001: 2004, ISM kodu ve OCIMF TMSA gereklilikleri dahilinde çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Ciner Denizcilik olarak, sürekli değişen denizcilik sektörünün yeni zorluklarıyla başarılı bir şekilde yüzleşmeye devam etmeyi sabırzıkla bekliyoruz. Modern liderliğimiz, yenilikçi düşüncemiz, artan yeni gereksinimlere hızlı, etkili ve doğru yaklaşımımız, iş ortaklarımız için kesin faydalara dönüştürülerek bizi güvenilir bir şirket haline getiriyor.